| BananaGirl a întrebat:

Buna!
Poate o sa vi se para scarbos sau ciudat...dar am o alergie in zona intima. De cand eram mica (2-3 ani) am aceasta problema. Mereu imi apar un fel de bube, cu mult puroi si dor atat de tare ca nici nu ma pot misca. mereu ma invoiesc chiar si o luna de la orele de sport, si merg cu greu la scoala. mama a ezitat mereu sa ma duca la doctor, dar saptamana viitoare mi-a facut in sfarsit programare la dermatolog. am semne foarte urate care se intind si pe picioare, iar de cand am menstruatie bubele sunt mai dureroase si mai mari. Si am foarte multe puncte negre acolo unde imi ies bubele.
Credeti ca o sa imi dispara semnele? A mai avut /mai are cineva asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Te duci la ginecolog! El va ști ce tratament să îți dea!

| Felys a răspuns:

Eu nu inteleg de ce ai neglijat atat de mult timp situatia, cand exista asemena probleme se merge rapid la medic, nu astepti sa te impleticesti de durere mergand, mama ta e destul de inconstienta daca te-a lasat sa te chinui de una singura pana acum, imi pare rau sa iti spun dar e nefiresc faptul ca nu te-a dus mai repede la control

| BananaGirl explică (pentru Felys):

Asta stiam si eu. Mama nu ma duce la doctor pana nu mor. Dar oricum mersi de raspuns.

| Felys a răspuns (pentru BananaGirl):

Imi pare rau de tine, sincer, urat tare din partea mamei ca nu isi face timp de sanatatea copilului ei, daca as cunoaste-o as trage-o putin de ureche

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Trebuie să mergi la un ginecolog ceva.
Să-ţi dea un tratament ceva.
Te pup!

| july00 a răspuns:

Doctorul o sa iti raspunda la toate intrebarile! Ai grija de tine, te pup:*

| Deii1415 a răspuns:

Hei.poate te iriti. daca zici ca ai puncte negre. Pielea iti este foarte sensibila acolo jos..si eu patesc sa imi apara bubite micute pe coapse in jos..stai linistita. happy