| DiandraJo a întrebat:

Buna
Puteți sa mi spuneți experienta voastră cu anticoncepționalele?
Mi e cam frica se le iau din cauza efectelor adverse
Menționez ca mi s au dat pentru ovarita chistica bilaterala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Daca citesti in prospectul medicamentelor posibile efecte adverse, nici un amarat de paracetamol nu mai iei.

| Bizon95 a răspuns:

Cred ca daca ai recomandare de la doctor nu ar trebui sa ai nici o problema
din ce am auzit/vazut eu:
sunt femei care fara anticonceptionale devin... isterice, irascibile si nevricoase (nu mai au control hormonal)
din acelasi motiv am auzit de anticonceptionale date unei fete virgine de 14 ani (ma rog, maica-sa era doctor)... fara nici o legatura cu sexul, ci numai dpdv al controlului hormonal

| Denisa0954 a răspuns:

Eu iau de câteva luni si pot spune că nu am nicio reacție adversă. E ca si cum nu le as lua. Bănuiesc că medicul ti le-a dat pe baza unor analize. Oricum, daca nu te simti bine de la ele, ai dureri de cap de stomac, greturi, poti merge si ti le schimba. Cum se numesc ale tale?

| DiandraJo explică (pentru Denisa0954):

Midiana
N am făcut analize, ci doar o ecografie și mi-a zis ca le am mărite