| AlexandraBiancaChitimia a întrebat:

Sa va spun ce am patit : M-am ars la degetul mare de la mana dar cand era pe trecute am rupt pielea si am tot rupt pana am facut rana. Va rog sa imi spuneti un remediu care sa ma vindece.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bmliohndu a răspuns:

Nu prea ai ce face insa iti dau un sfart nu te pansa fiindca nu este deloc indicat.Lasa rana aerisita pentru a se putea vindeca mai repede in roice caz pentru a ti mai atenua durerea sau usturimea foloseste o crema de galbenele sau Rivanol de la farmacie

4 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Alifiile pot impiedica cicatrizarea.
Pulbere Baneocin.

| darrio2007 a răspuns:

Plasture cu Boicil de la farmacie.Il schimbi de doua ori pe zi.

| neutrino a răspuns:

La farmacie exista o astfel de alifie, foarte buna pentru cazurile de arsura. Nu stiu cum se numeste, dar farmacista stie.

| Trickster a răspuns:

Incearca o alifie