| Maya_2359 a întrebat:

Hi`!
Am o rana urata la degetul mare de la mana`, cum mi-a intrat un spine mare in adanc` si cu greu l-am` scos ...cu un ac:O
Am suferit mult dar a trecut, in fine stie cineva cum sa fac sa mi se regenereze pielea mai repede, nu ca m-as` grabi dar am atatea lucruri de facut si nu pot sa le fac cu o mana incompleta`happy
mULTUMESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| Lavy96 a răspuns:

Dar la doctor ai fost? Sa nu se infecteze si sa te doara ingrozitor...Sau incearca sa mergi la farmacie sa spui sa iti dea o crema...si mama mea avea ceva grav la deget si s-a dat cu o crema care costa in jur de 50 de lei si i-a trecut.dar am uitat cum se chema.Incearca sa mergi la o farmacie si sa spui.Insanatosire grabnica

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ai suferit mult? pai ce a fost ala ma spine sau tepusa? sa suferi mult pentru un tepstraight face wow... oricum, pune niste propolis sau niste baneocin pe rana, se vindeca mai repede, sau pui doar un plasture, ca nu cred ca e rana aia incat sa nu mai poti sa misti o mana mai fetito...
Daca-ti dadeai cu toporu-n mana mai zicea, da la un tep micutstraight face du-te si la urgente vezi ce zic aia, du-te in strainatate sa te operezi la mana...

| Roxett a răspuns:

Poti sa folosesti tinctura de propolis.

| Maya_2359 explică:

Da normal` ca am suferit era totusi mare mi-a iintrat asa de tare pana la unghie si s-a bagat adanc nu era asa lunga da era ascutita si groasa ideea e ca mi-a luat pielea ca sa ajunga ajunga sa o scoata...pff nu era un pine asa ca i se vedea coada si il scoti pur si simplustraight face