| ăăăăăăăăââââLoâding a întrebat:

- Buna! [ Scuzati categoria dar e cea mai vizitata ].
Deci sa incep cu inceputul. Am o verisoara mai are o luna si face 12 ani. Sta la mine panape 23 august. Nu mai stiu ce sa ii fac. O doare tare burta de miercuri seara. Mama mea zice ca cica s-ar putea sa ii vina menstruatia [ este cam plinuta, deci e dezvoltata ]. Nu ar fi o problema asta. I`am spus si mamei ei, si i-am explicat totul. Eu as fi ajutat`o dar atunci cand mi-a venit mie nu m`a durut burta. Va rog ajutati`ma i-am dat si pastile dar tot o doare. Nu mai stiu ce sa mai ma fac cu ea. Ea de obicei este o fire jucausa, dar de cand are aceste dureri de burta e asa de trista. Va rog seriozitate! Si inca ceva:
BAIETII NU RASPUND!
Cel mai bun raspuns primeste fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DianaRarinca a răspuns:

Stai fara griji, o sa-i treaca.Probabil ii vine menstruatia.Nu la toate fetele se manifesta cu dureri de burta. Luatii ceva de la farmacie ca sa ii potoleasca durerea.Dar nu-ti face griji, o sa dureze doar cateva zile.

| ăăăăăăăăââââLoâding explică (pentru DianaRarinca):

- Daca as putea ti-as da fundita! Dar nu imi arata acea panglica in dreptul tau sad

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Du-te cu ea la urgente sa nu fie ceva mai grav

| DumiY a răspuns:

Buna! Probabil ii va veni menstruatie daca o doare burta insa nu e foarte sigur.Pe unele fete le doare burta sau spatele nu toate au aceleasi simptome.

| RamboBike3 a răspuns:

Poi daca nu dispare durerea cu pastile atunci cred ca ar trebui sa mergeti la doctor ..ca durerea de burta poate veni si de la altceva nu de la menstruatie ca poate are diabet, de la rinici, sau poate a mancat ceva.La doctor ar fi cel mai bine. Succes sad

| ăăăăăăăăââââLoâding explică (pentru RamboBike3):

- Nu are problemele acelea! Nu ma mai speria si tu ca si asa imi plange toata ziua in cap! Si daca ar fi mancat ceva stricat atunci nu i`ar fi iesit si urticarii? Inainte de a veni la mine a fost la doctorhee hee..Si nu a gasit`o cu nimic inneregula!

| DianaRarinca a răspuns:

Nu sunt disperata dupa funde.Ma bucur ca ti-am fost catusi de putin de ajutor.