| Vshsvsbs a întrebat:

Buna seara, am 16 ani si am o problema destul de mare cu penisul, cand eram mai mic in jur de 12 ani, ma masturbam zilnic dar nu strangeam, lasam in chiloti, eu pana la 15 ani nu prea ma spalam decat odata pe saptamana, acea sperma s-a lipit de penis si jumate din cap este alb iar jumate normal, am incercat sa frec bine sa se ia insa nu a mers, am vazut si pe TPU ca pentru a se lua trebuie sa te speli de 10 ori cu apa calda si sapun insa nu a mers, chiar nu stiu ce sa fac va rog mult ajutati-ma. Poate exista o crem care inmoaie si pot sa scap, va implor ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Nu are cum sa iti ramana sperma impregnata in piele, nu esti facut din material sintetic, lipsa spalarii iti aduce infectii dupa caz, nu schimbarea pigmentului pielii.
Exista cazuri in care capul penisului are nuante diferite, il poti avea foarte inchis, foarte deschis, chiar mixt, in toate cazurile e perfect normal, asa esti tu conceput genetic.

| Vshsvsbs explică (pentru MarianWLF):

Dar nu era asa inainte, am fost mic si prost si a ajuns asa, de un an ma spal zi de zi si spal cat de bine pot mereu, foarte putin s-a luat dar nu inteleg de ce s-a luat doar putin dintr o parte, crezi ca se intampla ceva daca ma dau cu cremă hidratanta pentru maini?

| ioana748 a răspuns:

Buna,
Daca este vorba doar de schimbare de pigment nu cred ca există prea mari soluții.
Daca simti ca textura pielii a suportat modificări si este mai aspra si te deranjează, eventual ustura, atunci trebuie sa folosesti un unguent Intr adevar.
Nu crema de maini, este un loc sensibil, s-ar putea sa te usture.
Poti incerca crema de galbenele sau crema, ulei, care se da bebelusilor la fundulet.