| anonimus200613 a întrebat:

Buna seara, am fost la spital sa-mi cos o rana, mi-au cusut-o am ajuns acasa si dupa 4 5 ore, a inceput sa sangereze cusatura, mentionez ca am stat cu piciorul in sus, este normal? Sau s-a rupt ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Sangereaza rana nu cusatura. Nu ti-au pus si pansament? Daca continua sa sangereze, mergi inapoi la spital, se poate infecta si este mai grav.

| anonimus200613 explică (pentru darrio2007):

Pai si daca mai curge, dar doar picura de acolo?, are sange fix deasupra ei si nu merge curatat fix pe el, nu se sterge are cv?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonimus200613):

Bandajul trebuie sa fie destul de strans, oricat te-ar jena.

| anonimus200613 explică (pentru darrio2007):

Deci e normal sa mai curga sange in prima zi sau?

| darrio2007 a răspuns (pentru anonimus200613):

Normal nu ar fi. Daca iti curge si maine mergi iar la spital. Ai grija cum il tii la noapte cand dormi.

| anonimus200613 explică (pentru darrio2007):

Ai cv wapp insta cv, sa ti explic mai mult, ca mi e greu aici, pana aproba rasp etc, sa stiu ce sa fac

| darrio2007 a răspuns (pentru anonimus200613):

Tot in privat ca mesaj.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde unde a fost rana!