| alexandra5251 a întrebat:

Buna seara.Am o problema cu tenul,de toamna si pana la iceputul primaverii, daca stau afara macar 10 minute si intru intr-o incapere cu temperatura normala unei camere incep sa ma inrosesc si simt o caldura in zona fetei, toata nebunia asta tine aproximativ 30 de mine. De ce se intampla asta si cu ce as putea sa o tratez? Multumes din suflet!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Crema Sensibio AR de la Bioderma, hidratare prin aport suficient de apa si fructe.
Apropos, chestia asta se numeste cuperoza.

1 răspuns:
| GreenSky a răspuns:

Ai tenul sensibil iar din cauza schimbarilor de temperatura se produce aceasta inrosire!
Poti consulta si un dermatolog ca sa fi sigura!