| cristi199624 a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare, m-am reapucat de sala de aproximativ 3 saptamani si as vrea sa ma tin serios de ea, pana acum facea 1 luna maxim 2 si dupa aia ma lasam din cauza lenei big grin dar acum sunt foarte hotarat si vreau sa ma tin serios.
Prima intrebare este daca este ok sa fac 5 zile din 7 abdomene si flotari, sau 4/7? eu fac 5/7, abdomene la sala si acasa fac flotari+abdomene...in astea 3 saptamani au inceput sa se vada rezultate la abdomen, nu va imaginati ca mi-au iesit patratelele insa sunt vizibile primele 4 si sunt intarite...
A doua intrebare ar fi: in cate luni s-ar vedea rezultate marete dupa aceste abdomene/flotari
P.S: vreau raspuns de la cineva care a facut,face sau are habar despre ce vorbesc, nu vreau sa va dati cu parerea aiurea, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

Fratele meu a facut sala 6 luni. El facea abdomene, flotari si extensii. Banuiesc ca tu vrei sa-ti lucrezi in special abdomenul. L-am intrebat pe el cum sa-ti raspund si mi-a zis ca depinde cum te simti tu. Daca poti 5/7 atunci asa sa faci. El nu se forta prea tare si facea 7/7 la inceput pentru ca nu putea mai mult. Dupa ce s-a mai pus muschi pe el a continuat cu 6/7, apoi cu 5/7, dar si-a tot intensificat antrenamentele. Avand in vedere ca ai m-ai facut, 5/7 e foarte ok, DACA tu poti! Cat despre rezultatele marete, cam in 3-4 luni s-ar vedea. Dupa 6 luni fratele meu a zis ca era prea maret si s-a lasat happy

| cristi199624 explică (pentru Kriss96):

Eu nu fac 7/7 pentru ca am auzit ca degeaba faci 7 zile din 7 ca trebuie timp pentru refacerea muschilor.

| Kriss96 a răspuns (pentru cristi199624):

Depinde cat efort faci. El facea minimul de efort la inceput. Cand a intensificat antrenamentele i-a trebuit timp de refacere. In concluzie mergi pe 5/7.

| cristi199624 explică (pentru Kriss96):

Ok,va multumesc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kriss96):

Rezultate marete se fac in ANI DE ZILE, nu in 3-4 luni.

daca s-a lasat dupa 6 luni, era vai de capul lui laughing

| Kriss96 a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca tu prin rezultate marete intelegi halterofili dezgustatori atunci da, ani de zile e o estimare foarte adevarata. Si s-a lasat dupa 6 luni pentru ca nu mai avea nevoie. Nu si-a propus sa ajunga un halterofil dezgustator. A vrut putin muschi si 6 luni i-au fost de ajuns pentru ca lucra intens. Asa ca nu mai face pe desteptul. Ca fetele nu apreciaza tona de muschi. Strivesti gagica in pat.rolling on the floor)))))))))))))))

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kriss96):

1. cred ca vrei sa zici "culturist", nu halterofili
2. NU, aia se fac asa cu INJECTII CU STEROIZI + 3-4 kg de carne PE ZI, nu e vorba de "ani".

Vorbeam de un corp atletic. Dar tu esti doar un copil mic, care habar n-are despre ce vorbeste.

Copii mici, devin ei halterofili doar cu antrenametne de ani de zile rolling on the floor

| Kriss96 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu esti copil mic..pentru ca nu sti sa porti o discutie. Daca ai fi un om matur cu scaun la cap ai intelege ca nu te priveste pe tine cum vor altii sa arate. Iar daca tie ti-a luat cativa ani de zile sa ajungi atletic inseamna ca ai lucrat cu viteza melcului draga. Pana si pestii s-ar antrena mai cu spor. In vreo 3 luni o stiuca o sa te depaseasca. Mai bine treci de faza "20 de abdomene pe zi". Fa sport serios si o sa vezi ca in 3-4 luni se pune ceva muschi pe tine. Acuma depinde cat vreo tu si ce inseamna atletic pentru tine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Kriss96):

Ma inveti tu pe mine? =))

MILIOANE de sportivi arata asa dupa ANI DE ZILE

Asta inseamna atletic pentru mine :
http://4.bp.blogspot.com/......ique77.jpg

Eu fac tractiuni cu 30 kg legate de mine la o greutate de 86 kg, pampalaul ala de frate al tau poate? sa ridice de 7 ori 116 kg peste bara ( 86 + 30 )?

Si evident ca mananc aproape 1 kg de carne pe zi si 20-30 de oua pe saptamana, pentru proteine, probabil mai mult decat toata familia ta de SCHILOZI la un loc.

Sunteti PENIBILI, mici si firavi.

p.s. : daca ala dupa 6 luni in care nici macar nu si-a lucrat corpul vorbeste de muschi, e clar un FIRAV

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru Kriss96):

1. ce a facut fratele tau nu e sala, sala = impins cu haltera, indreptari, genuflexiuni, gantere, etc.

2. daca s-a lasat dupa doar 6 luni, e clar ca e un schilod firav

Asa ca nu o mai da in penibil certandu-te cu utilizatorii care chiar stiu ce inseamna sala.

Sincer, maturizeaza-te, au dreptate unii cand te fac copil mic, e putin penibila faza cu 6 luni. In 6 luni abia mai pui 1-2 discuri pe haltera sau treci la uramtorul set de gantere.

| Kriss96 a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

Si tu ca musca in lapte. Din fericire mustele nu traiesc mult rolling on the floor

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru Kriss96):

Arata-ne si noua o poza cu firavul ala, sa vedem cat de atletic e dupa 6 luni amarate ( timp in care nici nu cred ca a mancat ce trebuie ) rolling on the floor

hai ca vrem sa radem putin

| Kriss96 a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

Ai face bine să nu te pui cu mine. Dacă îţi dau o karată te ia mama dracu rolling on the floor)) Şti cum îţi scot dinţii? O lovitură precisă îmi e de ajuns.

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru Kriss96):

Sunt convins.

Copii mici si firavi, dau ei o "karata" de te ia mama dracu rolling on the floor)

mai zi, ca ma amuzi big grin

| Kriss96 a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

Tu ma plictisesti. Si ma oripilezi. Nu stiam ca in Romania exista oameni atat de slabi (slabi mintal si fizic..banuiesc ca esti asa firava ca te oftici la culme pe mine ca fac karate de 12 ani)

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru Kriss96):

Tot nu ne-ai aratat o poza cu schilodul ala si cele 6 luni amarate de sala ( care nici macar nu era sala ce-a facut el )

| Kriss96 a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

rolling on the floor)))))))))))))))))) Inca nu te-ai dus la un psihiatru frustrato? Se pare ca oftica e boala grea..imi pare rau pentru tine!

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru Kriss96):

Esti incredibil de proasta.

Copii mici, firavi si prosti, fac ei sala cu flotari, doamen ce pampalai happy

p.s. : invata sa scrii, probabil o sa fii tot o ratata care pica bacul.

19 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat