| mihaitza06 a întrebat:

am si eu o intrebare... vreau sa dau burta jos, dar nu va imaginati ca sunt gras si am burta mare. Sunt inalt foarte bine facut arat foarte bine, fac des abdomene si cand pun pana pe abdomen se simt formele, patratelele si este tare ca piatra, trag de gantere seara chiar daca am doar 15 ani numai ca nu se vad patratelele, daca trag de burta am o gramada de piele, grasime, celulita habar n-am ce e sau cum i se zice faza e ca nu se vad patratelele si vine vara asta ma doare pe mine, vreau sa dau burta jos in sensul ca vreau ca atunci cand trag de piele sa nu am de ce sa trag, exista vreo modalitate prin masaj, creme, sport etc? Dau funda pentru un raspuns eficient :*

2 răspunsuri:
| simf a răspuns:

Daca ai fost mai gras si ai slabit, e mai complicat. altfel, redu cantitatea de mancare la o masa si creste numarul de mese pe zi, las-o mai usor cu grasimile si amidonul si fa exercitii pentru abdomen (nu numai abdomene, de exemplu rotiri ale trunchiuluistanga-dreapta, cu mainile in laterale, ca incalzirea de la sport in scoala generala). cauta si alte exercitii pentru abdomen (ca de exemplu http://www.youtube.com/watch?v=GZfGnU_LYp0) si lucreaza doar pana incepi sa obosesti, ca sa faci fibra, nu masa musculara si sa arzi colaceii de grasime. spor!

| mihaitza06 explică:

Nu am fost mai gras, ca inainte faceam mult sport dar de vreo 2 ani m-am lasat si lucrez doar acasa