| deny11397 a întrebat:

am si eu o mica mare intrebare happy
mama mea se lupta cu niste migrene de 2 zile.
exista posibilitatea ca acestea sa fie in legatura cu spondilita anchilopoetica cu HLA B27 prezent pentru ca ea are aceasta boala :-ss
astept raspuns, multumesc :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este posibil ca migrena sa se datoreze blocarii coloanei cervicale intr-o pozitie anormala din cauza spondilitei.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Nu sunt medic! E posibil,orice afectiune a coloanei poate da si dureri de cap,de exemplu' spondiloza cervicala.Din cate stiu eu, durerile de cap ce se intind pe mai mult de cateva zile sunt datorate inflamarii meningelui, adica o inflamare a acestora si incipit > meningita.Chestia e ca mama ta sa mearga la consult,sa faca niste investigatii, pentru ca e clar durerea nu trece asa usor, cu o pastila.