| anonim_4396 a întrebat:

Buna
Am 17 ani si sunt virgina teoretic fiindca am himenul prezent.
Ieri am avut primul contact cu iubitul meu, m-a atins in acea zona,ne-am masturbat reciproc,sarutat,atins.
Exista posibilitatea de a ramane insarcinata?
In cateva zile am programare la ginecolog pentru ecografie abdominala, exista posibilitatea sa se vada acest contact? Sunt destul de stresata avand in vedere ca merg impreuna cu mama mea si nu doresc sub nici o forma sa afle, ar fi foarte stanjenitor.
Incerc sa ma documentez in legatura cu aceste lucuri, insa sunt foarte speriata in acest moment.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

''Pasarica'' ta este/a ramas in continuare NEDEFLORATA, in cazul in care himenul este inca ''prezent'' si probabil ca si intact/intreg. Insa NU mai esti VIRGINA din moment ce penisul a fost introdus in vagin prin perforatia existenta in himen. Fiindca penisul nu a lasat vreo urma vizibila nici in vagin si nici asupra himenului, chiar si medicului ginecolog ii va fi foarte greu sau chiar imposibil sa se exprime si pronunte in conditiile precizate chiar si in cazul in care ar/va efectua o consultatie ginecologica a ''pasaricii''. Ecografierea abdominala se efectueaza de regula prin dezbracarea doar a partii superioare a corpului, adica cu pantalonii pe tine, fara sa iti fie vazuta, privita sau atinsa a ta...''pasarica'' astfel ca este exclus sa apara vreo ''informatie'' cu privire la inceperea vietii sexuale. De altfel medicului ii este permis sa ''divulge'' institorului/mamei tale numai/doar exact cat si ceea ce ati convenit voi doi, ca ii poate comunica/spune. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

Asa fata mea, incepe-ti viata sexuala ca altceva mai bun de facut la varsta asta nu ai!

| lilianaadelina a răspuns:

Atata timp cat nu a ejaculat in vaginul tau, sansele de o posibila sarcina sunt 0%

| SofiaElena2459 a răspuns (pentru lilianaadelina):

Multumesc, iar in legatura cu acel control, ce parere ai?

| CatalinLaurentiu02 a răspuns:

Daca nu te-a penetrat cu dick-ul, nu ai cum. Daca nu ti-a curs sange posibil ca himenul sa fie intact because este si elastic.