| Danciu_Valentin_1999 a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema de 2-3 saptamani, legată de activitatea fizica. În câteva săptămâni am o probă sportivă de dat si pregatirea mergea foarte bine până cand, după un efort intens ma apuca o durere groaznică de cap(frunte, zona ochilor, tample si chiar ceafa) insotita de ameteala si uneori tremur (banuiesc ca asta e de la efort) Mentionez ca toate astea le patesc numai la efort, de exemplu, dupa ce alerg 1km rezistență. Acum câteva zile am făcut acasa niste flotari, abdomene, exerciții cu fațetele si din nou aceleași probleme. Am mai avut tot felul de chestii mai ciudate, uneori simțeam o presiune in cap, si aveam sentimentul ca... nu sunt prezent, parca nu puteam gandi si chiar probleme de memorie. Cel mai adesea am si tiuit in urechi, variat in intensitate.Am fost la orl, neurologie si mi au pus o pe seama stresului si ciudat, faptul ca"invat prea mult"

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Sorinlelele a răspuns:

Incearaca si tu se te odihneste, sa te culci mai devreme si cand te scoli sau cand te culci fa cateva exercitii(nu prea multe) ca sa obisnuiesti corpul ca poate te fortezi prea mult

| Danciu_Valentin_1999 explică (pentru Sorinlelele):

Fac de luni bune antrenament si nu am avut probleme până acum 2 3 saptamani...

| Danciu_Valentin_1999 explică:

Imi cer scuze pentru greseli, ganterele nu fațetele si faptului*