| anonim_4396 a întrebat:

As dori ca cineva care stie sa ma informeze si pe mine cu ceva legat de sampoanele de par, eu am parul negru este drept si putin ondulat si gras dupa 2 zile incepe sa se ingrase iar dupa a 3-a zi deja este uleios, insa parul meu dupa ce il spal devine dupa uscare cu prea mult volum si uscat nu pot sa il aranjez sub nici o forma dupa 2 zile o pot face deja uleiurile acelea apar pe el.Intrebarea este ca daca as lua un sampon pentru par uscat si deteriorat s-ar intampla ceva?(Eu folosesc sampon pentru par gras dar degeaba nu ma prea ajuta cu nimic parca mai rau face). Multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Exista sampoane pentru spalare frecventa (in vest, se spala zilnic) si care nu usuca asa parul asa tare. Daca nu gasesti, foloseste sampoane pentru copii (sunt un pic mai scumpe). Cel de care intrebi, nu iti face rau.

| anonim_4396 explică (pentru Valentinaldoilea):

Ma refer de acesta http://www.gliss.schwarzkopf.ro/......epair.html

| Valentinaldoilea a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu il cunosc. Dar din ce scrie, presupun ca are si ceva ca un balsam. Fiind pentru par uscat, nu e asa agresiv cu parul.

| Birau_Alexandra_1996 a răspuns:

Deci,nu samponul face diferenta ci masca de par care trebuie folosita obligatoriu dupa samponare, mai ales ca parul tau e uscat si deteriorat.Cumpara-ti o masca buna de par, eu am una de la L'OREAL, e foarte buna, costa vreo 60 lei, vei vedea diferenta dupa cateva spalari.