| RockStar a întrebat:

Buna Seara.
as dori sa aflu si eu... >~ de ce obosesc asa de repede. ( credeti ca de la cu rinichi si ca am anemie ). si este ciudat ca ++ obosesc si simt in gura ca am sange si daca vreau sa scuip nu am absolut nimic thinking am vazut aceasta intrebare la ( ReBelusha ) si am fost interesata sa aflu si eu ce se poate intampla straight face. happy
Fara jigniri ca nu am chefwinking. si daca nu va convine lasati-ma in pace happy.
scuze daca am greseli :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Pot fi o multime de cauze. Oxigenare slaba, de la lipsa de miscare si efort intelectual; acumulare de toxine in sistemul nervos; probleme cu pancreasul sau ficatul; probleme cu plamanii sau inima. Mancaruri grele, greu digerabile, prajeli. Toxine in sistemul digestiv. Si altele.

| RockStar explică (pentru costis):

Umblu foarte mult rolling eyes. Nervoasa nu am de ce sa fiu thinking Posibil stresata dar nu cred ca am motiv de ce thinking Habar nu am.

| Akuryo a răspuns (pentru RockStar):

Poate sa fie de la nutritia dezechilibrata pe care o ai.Mananca fructe, incearca si legume.Fa-ti salata de fructe si legume si mananca si dulciuri ca nu strica

| anutza a răspuns:

Poate fi anemie, lipsa de calciu,, lipsa de vitamine sau minerale... cel mai bine e sa faci cateva analize sa nu iei tratament dupa ureche

| RockStar explică (pentru anutza):

Poi eu nu iau tratament dupa ureche. Deoarece cand am fost internata in spital doctorul mi-a dat o fisa de 2 pagini laughing cu ce trebuie sa iau. dar recunosc nu le iau pentru ca le iau si le dau afara... si ce rost are?happystraight face.

| DrMaybe a răspuns:

Rocky ai deja o problema, incearca mai intai sa o tratezi pe aceea apoi observi schimbarile

| RockStar explică (pentru DrMaybe):

Da :*. dar e atat de ciudat ca doar mie mi se poate intampla atatea straight face.

| Akuryo a răspuns:

Daca mananci multe dulciuri s-ar putea asta sa fie problema, pentru ca glicemia iti creste, ai energie o perioada, apoi brusc scade si te simti obosita si fara vlaga si vrei sa dormi.Asa eram si eubig grin si am mai lasat dulciurile desi am zile in care mananc 2-3 ciocolate pe ziwhistling sau diferite dulciuri mai ales finetti sau nutella.Stiu ca de aici rezulta foarte usor o forma de diabet. Daca mananci dulciuri fa-ti un program si mai redu din ele.
Anemie sau o cadere de calciu poti avea.Ia niste vitamine si calciu, mananca fructe si legume si eventual fa-ti un set de analize sa vezi ce ai.
Sau poti fi extenuata. Odihneste-te mai mult, cand simti ca esti obisita si poti dormi, culca-te ca iti face bine.

| RockStar explică (pentru Akuryo):

Sincer nu am mai mancat dulciuri de cand aveam 10 ani deoarece acum nu imi mai place ciocolata. Legumele nu le manc deoarece nu prea imi plac, rar manc asa ceva ca nu am ce face dar si atunci ma stramb laughing straight face. Fructele nu pot sa spun ca nu imi plac dar. de exemplu : portocala / marul / para. si inca cateva. mie rau de la ele straight face. ( deoarece au acid sau cum se numesc :-s ). Ceaiul il beau fara zahar happy.
Uite am ramas 3 zile acasa nu am mers la scoala deoarece nu m-am simtit bine si am dormit incontinuu si tot obosita sunt straight face. O sa ma duc din nou iar la doctor sa vad acum ce mai am straight face happy.