| AndreeaSimonN a întrebat:

Bună seara. Astăzi am fost la dentist ca să imi scot o măsea.
Din păcate nu s-a putut scoate astăzi din cauza ca aveam prea mult puroi acolo și era infecție. Asa ca astăzi doar mi-a curățat locul și abia mâine îmi va putea scoate măseaua.
Problema e ca ma doare foarte tare. Stomatologul a spus ca nu ma va durea doar puțin voi simți o mica jenă acolo... Dar de fapt ma doare de mor.
Am luat astăzi antibiotic asa ca doar mâine mai pot lua.
Am luat și Ketonal și Nurofen dar degeaba ma doare foarte tare.
Ce as putea face pana mâine?
Vă rog ajutați-mă cu câteva sfaturi
Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Există niște pliculețe la farmacie care se dizolvă în apă și se bea. Acesta calmează durerea de dinți.
Întreabă la farmacie.