| VALYsofian a întrebat:

Buna seara TPU. Acum 5 zile miam prins un deget de la mana intro rama de fereastra din fier (metal). Mi sa unflat tot degetul, unghia sa invinetit dar nu a cazut si sa facut ca un damb acolo unde este unghia. Mentionez ca degetul sa dezumflat, mai putin in varf unde a ramas la fel de unflat iar la ultima incheietura a degetului (langa unghie ) nu pot sa indoi degetul deloc.
Daca stiti un remediu ceva ca sa imi creasca unghia mai repede si sa se dezunfle va rog sa imi ziceti si mie

Răspuns Câştigător
| katy a răspuns:

Du-te la medic, ca nu e de joaca cu asta, el stie cel mai bine ce sa-ti faca, posibil sa ai un cheag de sange format acolo

1 răspuns:
| OoBunnyoO a răspuns:

Pune comprese cu gheata pentru a scapa de inflamatie. Daca nu se imbunaeste situatia cu compresele intr-o zi doua, mergi la doctor.