| anonim_4396 a întrebat:

Cand m-am dus la baie sa fac treaba mare ma scremeam, dar iesea cate un pic, adica eu simteam ca trebuie sa iasa mai mult. Mi-e frica. Oare am cancer de colon?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MiyakoSaki a răspuns:

1.Nu cred ca ai cancer de colon
2.Cred ca esti constipat
3.Ca sa te mai linistesti, apeleaza la un medic happy

| Dia007 a răspuns:

Asta face parte din intrebari ce trebuie sa le pui unui medic spcialist, dar pot sa-ti spun ca se intampla oricui. Nu neaparat o problema medicala. Tin soarte mult de ceea ce mananci in acea zi sau in ce stare fizica te afli.
Si fumatul si bautul pot afecta starile tale fiziologice.
Mananca sanatos (fa o pauza din fast-food-uri, chipsuri, alcool, fumat, sare, prajeli), bea multa apa (cel putin 2 litri de apa pe zi), si vei vedea ca te vei simti mai bine.
Ce mai poate provoca astfel de situatii sunt mancarurile pre reci sau prea fierbinci sau cele condimentate si grase.
Inca o data, treci pe un regim mai sanator de mancat (fructe, legume-salate) si vei fi ok.
Daca observi ca problema persosta, fa un drum la medic. E important sa asculti si sfaturile unui specialist. De aia sunt ei acolo happy ca sa ne ajut in astfel de probleme.
Sanatate!

| FastAndRelaxed a răspuns:

Ceea ce ai tu se numeste constipatie nu cancer de colon.