| Maxx23 a întrebat:

Bună seara. Când stau în pat, simt ca ma ustura spatele, ca și cum m-ar arde cineva. Când stau pe scaun tot simt usturimea aia. De o săptămână și ceva. Uneori tușesc, alteori mă doare în piept. Ce poate fi asta? Mi-e frica să merg la doctor. Am 26 de ani. Dar cine a pățit ceva de genul? Ieri m-a luat durerea groaznica la un dinte si faceam crize, am mers la urgenta la dentist si am scăpat de durerea asta. Nu imi explic ce mi se întâmplă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Paranoia/ ipohondrie - O obsesie de a vedea si inventa boli, acolo unde nu sunt.

| Maxx23 explică (pentru Violleta2022):

Nu stiu sincer. Alții ma iau la misto ca pot avea covid19, isi bat joc de mine. Doamne ferește. Un handicapat a comentat mai sus la postarea mea ca am virusul asta (covid19) simt usturimea la spate. Sunt distrus psihic de la atâta panică și din cauza tâmpeniei de mass media.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Maxx23):

Imi pare rau sa-ti spun, dar te autodistrugi singur, inventand boli pe care nu le ai.
Din istoricul intrebarilor tale, vad ca esti ipohondru. Asta este o boala psihica in care ti se pare ca ai diverse boli grave care te macina si te consuma.

Pune mana si fa ceva util care sa-ti ocupe mintea si trupul, sa nu mai ai timp sa inventezi boli.
Esti tanar, sanatos, pentru ce tot stai si te gandesti numai la boli?

| Panamax a răspuns:

Sa speram ca nu i-ai dat covid si medicului stomatolog.

| Maxx23 explică (pentru Panamax):

Doamne. Exagerezi.

| Panamax a răspuns (pentru Maxx23):

Daca ramai si fara gust si fara miros, asta este