| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara. De o luna ma confrunt cu micoza vaginala, ginecologul mi-a recomandat un săpun de nuci, unguent Lomexin și pastile Omicral, de luat 3 zile dimineața și seara și eu și partenerul. Din primele 3 zile și-a făcut efectul, mâncărimea și arsurile au dispărut, am avut menstruație regulata apoi au revenit...
La doar 2 săptămâni de la terminarea menstruației am avut alta menstruație, mi s-a dereglat total iar acum observ din nou secreție branzoasa și din nou disconfort și mâncărimi. Mi s-a luat! Ce sfaturi îmi puteți da? Pana acum totul a fost INEFICIENT

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Unicul sfat mergi la medicul care ti a dat tratamentul si spune i ca numai dă rezultate si ca au reapărut din nou mîncărimile arsura secretia si ce mai simti tu disconfort.Ai nevoie de alt tratament, eventual mergi la alt medic, nu toti medicii stiu, nu toti sunt buni, trebuie sa faci alte anazile alte investigatii si clar alt tratament că cu acesta nu scapide probleme,(cu acest tratament) Pe durata tratamentului ai avut contact sexual?