| anonim_4396 a întrebat:

De o saptamana am un disconfort la mamelonul stang, ma ustura ( de multe ori cand ies afara, desi sunt îmbrăcată foarte gros), dar si cand stau in casa.
Mamelonul stang e foarte uscat, față de mamelonul drept care arata normal.
Un sfat, va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la pettingul facut cu iubitul tau.

| anonim_4396 explică (pentru darrio2007):

Nu am mai facut din noiembrie..adică a trecut mult timp

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Exista o crema speciala pentru asa ceva, luand in calcul simptome despre care ai zis mai sus.
asta este pentru mamici, nevasta-mea a folosit-o, dar e buna si pentru asa ceva. Se numeste altfel in uk dar e aceeasi companie care o produce.
https://noriel.ro/crema-cu-lanolina-hpa-lansinoh-40-ml
Caracteristici:
Ideala pentru mameloanele iritate si pielea crapata
Ajuta la calmarea si protejarea iritatiilor
Sigura si hipoalergenica
100% naturala
Cea mai pura crema cu lanolina pentru mamelon

de obicei, produsele pentru mame, sau pentru bebei, sunt mult mai bune, pentru ca, substantele folosite sunt foarte controlate, sa nu faca rau, atat la bebe, cat si mamei. Si in plus daca te uiti la caracteristici, scrie exact ce iti trebuie.
Asta daca tu crezi ca nu e ceva grav. Daca nu, poti merge la dermatolog. Dar iti va zice acelasi lurcu, si iti fwte si o reteta de-aia de 200 ron, si mai stai si la coada 3 ore.