| InsertName a întrebat:

Deci de ieri sau alaltaieri mi-a aparut o mica vanataie pe san ( mai mult pe santul dintre sani). Ma sperie rau pentru ca nu imi aduc aminte sa ma fi lovit sau ceva,ma rog,e mica si e galbena inca. Astazi mi-am luat sanii in mana si am vazut ca sanul drept(cel cu vanataia) ma doare putin cand incerc sa "impreunez" sanii.Mi-e frica sa nu fie cancer sau ceva, sunt foarte speriata. Am 15 ani. Poate fi ceva grav? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Vanataile spontane sunt un simptom serios. Ar fi bine sa te adresezi medicului tau pentru o evaluare si investigatii.
http://www.i-medic.ro/boli/cancerul-de-san-sau-cancerul-mamar

| roxkiss a răspuns:

Salut. Nu cred. Palpeaza sinul, daca simti ceva ce nu e natural de gebu "o bila sau ceva in forma de mazare atunci te ingrujorezi. nu te agita, fa un USG la sini, sau pleaca la mamolog! bafta!