| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema ce ma sperie foarte tare. Acum 2 zile am vazut ca am o vanataie pe san. Nu m-am lovit si nu ma doare ba uneori am aenzatia ca ma mananca locul acela.Am palpat sanii, nu am simtit ceva neinregula, dar problema este ca tot in acelasi loc cu ceva timp in urma, cam o luna am avut un furuncul..sunt foarte speriata, nu am spus nimanui, mi-e frica sa merg la doctor sa nu imi spuna ca am ceva grav, dar cu toate astea cum trec sarbatorile am sa dau o fuga. Am 22 de ani. Va multumesc celor care ma puteti ajuta cu un sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Poate ca ai avut tot timpul acea vanataie, de la furuncul, dar acum ai observat-o. Du-te la medicul de familie, arata-i vanataia si va hotari ce-i de facut. Nu te speria!

| ChrystianSandu a răspuns:

Exista oameni care mai au de trait 2 zile si nu se sperie. Daca ai avut in familia ta cazuri de cancer la san, poate asta este cauza. Oricum, poate e ceva banal. Vorbeste cu un medic.

| AnittaMicuta a răspuns:

Poate ai cancer la san