| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara, dintii mei sunt foarte urati(galbeni si cu tartru) si in fiecare noaptea imi curge sange de la ei, problema asta cu sangerarea e din 2017. Nu am fost pana acum la nici un dentist, credeti ca ar exista metode sa pot scapa de toate acestea acasa? Fara a fi nevoie sa ma duc la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Cred ca ai paradontoza, dar sper sa nu ai; nu se stie daca vei scapa cu bine nici cu dentist, da mite fara. Mergi urgent la dentist, nu ti se intampla nimic grav sau greu de suportat, sa stii.

| Crackman a răspuns:

Nu se poate de acasa. Du-te la doctorul stomatolog pentru ca se poate agrava spre parodontoza pentru ca in momentul asta ai gingia inflamata.

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

Si ce imi face la dentist?

| Crackman a răspuns (pentru anonim_4396):

Te curata. Iti da tratament. Ce esti asa ignorant cu propria sanatate

| anonim_4396 explică (pentru Crackman):

Mi-e frica de doctori, sunt ignorant ca am depresie

| Lule a răspuns:

Du-te la stomatolog, cat mai repede. Indiferent ca ai sau nu paradontoza dupa ce iti elimina tartrul sigur va aparea o mobilitate a dintilor daca nu chiar iti vor cadea.