| Maariiaa a întrebat:

Excratia de masea doare? Stiu ca se da cu un spray, se face anestezia. maseaua are nervul scos.

Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Iti face anestezie si nu simti nimic

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU doare când este extrasă deoarece te anesteziază local!

Doare când trece efectul anestezicului.

Toate cele bune.

| OnuOnulică a răspuns:

O sa iti faca anestezie deci nu o sa te doara rau happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ti se face anestezic local, deci nu te va durea deloc.
Cu placere!
Te pup!

| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Mai intai te anesteziaza local cu un spray, iar dupa 1-2 min cand a amortit gingia bine de tot cu cateva intepaturi fine cu anestezic(xilina). Interventia in sine dureaza 1 minut, nu simti absolut nici o durere. Dupa ce trece efectul anestezicului poti simti o usoara jena, insa nu se poate numi durere.Succes!

| valentin_2861 a răspuns:

Nu,Sprayul ala amorteste maseaua si nici nu simti ca ti-o scoate, este ca si cum te baga in anestezie dar dupa o sa ai simptome urate.