| AIRIUS a întrebat:

m sa va pun si voua,doar celor care a ti mai trecut prin asa ceva, de aprox o sapt a inceput sa ma doara ingrozitor maseaua, asta mii s a mai intamplat in urma cu un an si ceva.Numai ca at lucrurile au mers mai bine, in sensul ca m am dus la dr si mi a fc drenaj.Acum,am asteptat 2 zile cu antiinflamatorii si antibiotice in speranta ca nu voi mai pati ca data trecuta, insa noaptea mii se umfla vizibil.In sf, m am dus la dr acum 2 zile mi a fc drenaj,insa am durerii insuportabile,maseaua mii s a desumflat insa capul,tampla si maseaua ma dor... spine ti mi daca este normal,pentru ca eu at cand am mai av asa ceva, dupa drenaj, am fost ca noua!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Ar trebui sa iti faci o radiografie dentara

| AIRIUS explică (pentru mona):

Radiografie am fc inainte de incizie adica acum 3 zile... dupa mi a fc drenajul asta si acum sunt la fel...doar ca nu mi mai este umflata
nu stiu daca mai sunt normale dureriile astea?

| mona a răspuns (pentru AIRIUS):

Nu sunt chiar normale durerile, ar fi drebuit sa iti aline durerea, consulta alt stomatolog, nu stiu ce sa zic[ai incercat sa iei o pastila pentru durere?]

| AIRIUS explică (pentru mona):

Numai cu pastile de durere si antibioticul care mi l a prescris sat...crede ma ca sunt foartea speriata mai ales ca, din cate am citit azi pe net, un om a murit dupa un drenaj la masea.
Tu ai trecut prin asa ceva?

| mona a răspuns (pentru AIRIUS):

Si eu am avut drenaj la masea dar nu m a durut, nu mai citi toate prostiile pe net[asa fac si eu si dupa aceea stau nelinistita]

| AIRIUS explică (pentru mona):

Si dupa ce ti a fc te mai durea si o mai simteai cu puroi? pentru ca eu o simt in continuare cu puroi si continua sa mi iasa si acum dupa 48 de ore...tu ai mai luat medicamente de durere dupa drenaj?

| mona a răspuns (pentru AIRIUS):

La mine nu a fost asa complicat, am stat cu drenajul ala nici nu mai stiu 2 sau 3 zile, nu ma durea dar simteam un disconfort si aveam un gust aiurea de la puroi, medicamente nu am mai luat dupa aceea

| AIRIUS explică (pentru mona):

Da,oricum mai linistit cat de cat, am sa ti ascult sfatul cu radiografie, pentru ca acum e bine sa fc o radiografie, sa vad daca inca imi mai apare puroi sau nu...si mie imi suporeaza ceva puroi mereu din locul drenajului, poate ca pana la urma e normal, atata timp cat orice boala nu se poate trata imediat, intotdeauna exista perioada de dupa...merci mult!

| mona a răspuns (pentru AIRIUS):

N-ai pentru ce...[sa te faci bine]