| PussicatDolls a întrebat:

Mi-am facut analizele si am limfocitele usor crescute. Ar trebui sa fie 44% si le am 45, 90%,adica 1783/mm3.
Ar trebui sa ma ingrijorez?
Mentionez ca leucocitele sunt mai mici.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa mergi cu rezultatele la medicul care ti-a recomandat analizele. Izolată din context, aceasta analiza nu inseamna nimic. Daca ai avut in ultimele saptamani o viroza, poate fi urmarea acesteia si sa nu fie nimic grav. Insa daca esti HIV pozitiv, ai suferit un transplant sau esti in tratament pentru leucemie sau limfom, aceasta valoare poate fi semnificativa si poate necesita interventie medicala.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Intoarce-te la medicul care a facut recomandarea. El va sti sa interpreteze in contextul simptomelor pe care le acuzi.