| popescualex12 a întrebat:

Am facut analizele si am neutrofilele scazute 23.80%(30-60), limfocitele crescute 4.40 (1.50-3.50) si hemoglobina usor crescuta 14.70 (12-14.50). imi puteti spune ce inseamna acestea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bluestar15 a răspuns:

Mergi la un consult medical cu rezultatele analizelor, e cel mai bun raspuns pe care ti-l pot da.E mult mai eficient asa decat sa intrebi pe net ce cauze ar putea fi, iar oamenii sa incerce sa ghiceasca.Multa sanatate si toate cele bune!

| popescualex12 explică (pentru Bluestar15):

Am programare marti si eram totusi curios. multumesc la fel!