| Criss_1252 a întrebat:

O voi spune pe direct.
La cât timp poți dona din nou sânge după ce ai fumat "weed"?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cu o ora inainte si dupa donare nu se fumeaza. http://www.pentruviata.com/cum.html

| Violleta2022 a răspuns:

Minim 3 luni!

| CuriousStuff a răspuns:

3-6 luni.

| Holy2010 a răspuns:

Ce de raspunsuri eronate...
Nu fuma cu 24 de ore inainte, cel mai bine doua zile. E suficient ca sa metabolizezi THC'ul si poti dona linistit.

| PublicName330 a răspuns:

Daca ai prea multe tigari fumate nu mai ai cum sa donezi sange. Sper ca te-am ajutat...

| Criss_1252 explică:

Sa nu înțelegeți greșit, eu nu fumez de regula. Doar mai bag câte putina "verdeața" o data la luna sau ceva de genul.

| Xdenis2004X a răspuns:

La 5 ani dupa ce ai fumat prima oara, eu nu fac asta dar am citit pe internet. Daca fumezi in fiecare zi toate zilele cu 5/6 tigari, nu poti dona sange niciodata daca faci asta vrei 100 de zile cu cate o tigara. Adica cu 100 de tigari in total, nu mai poti dona sange niciodata.si la cine sa donezi, nu-s acu copii bolnavi, sau iti trebuie sange nou?