| CAge_Ady_1998 a întrebat:

Buna seara, pe 10 ianuarie am fost la scoala am jucat fotbal la sport si am cazut. A 3 a zi de la accident m-am dus la spital mi-a zis ca e entorsa cu hematom mi-a dat ghips am stat o saptamana acasa. Dupa aia am mers la scoala. 2 saptamani cat afost, intr-o zi cand sa urc scarile am calcat nu stiu cum si a trosnit din nou. am fost iar la camera de garda si mi-a zis ca a revenit hematomu si inca o saptamana in ghips fara miscare. am stat o saptamana in ghips pana azi 26 februarie. am fost azi la camera de garda mi-a scos ghipsu si nu ma controlat nu nimic si pe mine ma durea ceva.
Mama si cu mine fiind nedumeriti, am decis sa mergem la MedLife, spital privat o sedinta a costat 150 lei, s-a uitat, a fost gimnastica cu picioru meu si mi-a spus ca este o leziune la ligamentu posterior al genunchiului stang. el mi-a spus sa fac un RMN ca sa vedem bine situatia, el a spus ca trebuie operatie.
ACUM vreau sa va intreb : pe mine nu ma doare foarte tare, pot sa calc, dar imi fuge genunchiul. cum este operatia, a mai facut cineva, sunt sanse sa scap fara operatie? orice ajutor il primesc cu mare drag si ofer funda, primul raspuns va primii o funda, dar vreau un raspuns concret. multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| IoanaL98 a răspuns:

Buna..chiar daca tu spui ca nu te doare foarte tare piciorul atunci când calci nu înseamnă ca poti sta fara operatie..mai ales ca este a doua oara cand il pui in ghips..deci sensibilitatea este mai mare..nu este normal sa iti fuga genunchiul..asta inseamna ca ligamentele tale nu sunt fixate.cel mai bun sfat pe care ti-l pot da este sa nu neglijezi problema si sa te interesezi de operatie..este cel mai bine asa