| maria a întrebat:

Dragii mei, am mare nevoie de ajutor. Cine a trecut prin ceva asemanator, il rog din suflet sa ma ajute.In 30 decembrie am fost diagnosticata la Sp. de Urgenta Floreasca, cu entorsa genunchi stang si 2 suspiciuni : 1. leziune menisc intern stang si 2. ruptura ligament posterior stang, si mi s-a pus piciorul stang in ghips de la glezna pana sus spre coapsa.In 4 ian am fost la un spital privat la un medic ortoped de specialitate pentru a elucida neclaritatea, fara filme, caci cei de la Floreasca nu le-au dat si mi s-a dat ghipsul jos, si am primit diagnosticul de suspiciune leziune menisc intern genunchi stang, fara sa mi se mai faca vreo radiografie.
Pe scurt, mi s-a spus ca am meniscul rupt si sa ma pregatesc de operatie.Costul fiind de 45 milioane, 20 milioane suporta CAS. Puteti sa imi recomandati vreun medic bun, care sa nu faca experiemente pe tine, care sa faca operatie la paroscop ( precizez ca nu am fost la Foisor si ca nu vreau sa merg la "-n doctori", fiecare avand "suspiciuni"). Am citit pe net despre RMN si sunt cam speriata asa ca m-am gandit la voi.Cine stie, are cunostinte, il rog din suflet sa ma ajute...sunt cu sufletul strans, plin de durere si nu stiu ce sa mai fac.Cu mii de multumiri anticipate, Maria

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Opereaza-te la Floreasca sau la Spitalul Universitar, numai daca se poate artroscopic. Daca nu se poate, mai bine te operezi pe cale clasica. Oricum, cele doua diagnostice nu se exclud si nici macar nu au imagini diferite pe radiografie, asa ca ambele diagnostice sunt, din experienta mea, bune si nici unul din medici nu face experimente, ci ti-au oferit niste diagnostice corecte, care se suprapun aproape perfect.

| irina222 a răspuns:

Imi pare rau pentru tine maria sad, te-as fi ajutat cu toata inima.
dar sunt mica, si nu am cunostinte. Succes si Sanatate!sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca medici de la Floreasca sunt foarte buni.Mergi cu toata increderea, nu e necesar sa te duci in privat. Te va costa mult mai putin la stat. N-are rost sa-ti dau nume, dar TOTI sunt buni profesionisti si oameni de treaba.

| andr3yuta a răspuns:

Draga mea Maria...prietena mea cea mai buna a fost depistata zilele astea de christ ovarian.si cunoaste un doctor foarte bun in Bucuresti.Am inteles ca este in primii 3 din Romania. ceea ce ma face sa cred ca este foarte bun. Pot face rost de contactul lui. Am inteles ca profeseaza la spitalul de langa gara de nord.nu stiu exact numele lui sau alte informatii dar daca inca esti interesata pot afla.iti doresc sanatate caci e de mare pret.