| obsercvayr a întrebat:

Buna seara, stie cineva cat costa un dinte de portelan? Cu tot cu lucrare, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa unul si altul! Cauta pe net si vei gasi multe clinici si preturi. Uite un exemplu: https://dentfix.ro/implanturidentare/#triswiss

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde pe ce se pune portelanul ala, daca-i dinte din fata sau masea, daca se pune pe pivot sau doar imbraca dintele la exterior, daca measeaua aceea necesita tratament si curatare in prealabil samd.
Un dinte de portelan este cam 2-3000 lei

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de lucrare. E pe la 1000 de lei.