| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU! am 12 ani de vreo 4 luni ma simt obosit rau eu fac fotbal la un club profesionist si numai pot alerga asa de tare ca acum 1 an sunt galben la fata obosesc repede ma dor muschii si nu pot alerga ca inainte. am facut de 2 ori analize si au iesit bune. eu sunt speriat nu stiu ce sa fac. dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Ai grija la alimentatie, multe fructe, legume si mai fa miscare in caz ca te-ai lasat pe tanjeala!

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Degeaba nu ai aceste simptome.Nu intotdeauna analizele arata in amanunt cauza.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

De regula galbeneala este asociata cu probleme ale ficatului, daca simti ca este atat de grav... mergi la un hepatolog totusi.

Apoi ar mai fi cresterea in greutate si-sau inaltime, ar mai putea afecta performantele.

Eu as merge la un medic specialozat pe ficat, decat la medicul de familie.