| Bibi232017 a întrebat:

Bună seara TPU am o problema si mai exat nu mai aud deloc cu urechea dreaptă cam de doua luni am bagat betisorul de urechi putin mai tare si de atunci auzeam mai putin acum de cateva zile deloc nu mai aud azi mi.am cumparat Audiclean si nu a mers mama a zis ca dureaza cateva zile... vreau să stiu daca e ceva neiregula cu timpanul? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Ar trebui sa mergi la un medic de la o clinica privata sa te consulte temeinic! Cu asa ceva nu e de gluma si trebuie actionat cat mai repede!

| Violleta2022 a răspuns:

Problema ta este foarte simpla, ai un dop de ceara in ureche, de aceea nu mai auzi! Nu, nu este nimic cu timpanul, doar o lipsa de igiena corecta a urechilor care a dus in timp la formarea de dop de ceara in urche.
Mergi la ORL si medicul iti va scoate dopul!

| Donsavas a răspuns:

Poți avea un dop de ceara sau resturi ramase de la betele de urechi. Exista clinici private. Programează te și apelează la un ORL după ce primești biletul de trimitere de la generalist!