| ionut20133 a întrebat:

Buna seara TPU am si eu o mica mare problema de sanatate si ma cam framanta putin, mi-a iesit pe penis de ceva timp adica gen sub capu penisului cand trag pielea de pe capu penisului gen jos la inelar mi-a iesit nu stiu cum sa va explic asa un fel de piele ridicata mai sus ce inconjoara putin capu penisului adica pe pielea penisului cand trag pielea in jos mai o iesit asa in sus alta piele mai groasa putin oare ce o fi? tin sa mentionez ca act sexual nu am avut decat cu prietena care este perfect sanatoasa si ingrijita un medicament ceva recomandabil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la urolog sau la boli dermato-venerice, pentru consultatie.
Nu se poate recomanda nimic, pana nu se vede ce este "pielea" aia crescuta, desii poate fii o inflamatie, infectie, o ciuperca sau chiar negi.

| dermdoc a răspuns:

Buna ziua,

Din descrierea furnizata este vorba cel mai probabil despre fibroame moi la nivelul preputului si/sau santului balano-preputial. Aceste fibroame moi sunt benigne si reprezinta o variatie anatomica (o varianta de normal). Pentru un diagnostic precis si un tratament corect (daca se impune) trebuie totusi sa faceti o vizita la dermatolog.

Succes!