| Lorena08 a întrebat:

Buna seara TPU.am si eu o problema!sad o perioada mai lunga de timp mi-am tot indreptat parul. iar acum am incetat observand ca mi-a cazut o cantitate estimabila in tot acest timp.as da orice ca sa il am din nou des(ORICE INAFARA SA MA TUND SCURT! CU VARFURILE SUNT DE ACORD.) Am incercat chiar si cu ulei de ricin dar am observat ca dupa ce il foloseam imi cadea SI MAI MULT PAR!sad de ce? ce sa fac?*funda*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Incearca sa nu mai folosesti o perioada de timp placa de intins parul, uscatorul de par, produsele de styling si aplica masti/tratamente pentru hranirea parului. Gasesti cateva sfaturi utile si aici: http://www.i-medic.ro/......ana-oricui

| tiriboxi a răspuns:

Buna Lorena daca vrei sa afli cum poti beneficia de o gama de produse naturale menite sa intareasca radacina parului si sa stimuleze cresterea in locurile unde a fost distrus poti sa i-mi trimiti un e-mail la tiriboxi@gmail.com sau tel 0765948501

| negru30 a răspuns:

Scurt draga mea

| alexutza01 a răspuns:

Ai putea sa mergi la o farmacie naturista si sa iti iei o crema speciala pentru oprirea caderii parului sau sa comanzi de la Avon /Oriflame asfel de produse.Dar eu ti-as recomanda mai mult prima varianta (si nu ar strica nici sfatul doctorului). Insa ai grija sa nu folosesti mai mult de 2 asfel de creme deoarece ele ar putea agrava situatia.(fundita?)