| Gabriel123GabrielRed a întrebat:

Eu de 1 an incoace am observat ca parul meu a devenit mai rar si acum daca imi compar parul meu de acumcu cel de acum un an se observa clar ca parul este mai rar, sunt baiat si am 16 ani, obisnuiam sa exagerez cu fixativul si cu placa de par, le foloseam excesiv, in acelasi timp si asa o foarte lunga perioada de timp.Acum, de un an nu imi mai dau parul cu placa sau cu fixativul sau orice altceva, ba chiar am facut tratamente cu ulei de ricin cateva zile dar mi se pare ca nu da roade.M-am ganfit ca la vara sa ma tund la 0 de cateva ori, doar ca sa mi se indeseasca parul, ce spuneti, ar avea succes? Eu inainte aveamparul nirmal, destul de des si acum in laterale parul e destul de des doar sus e mai rar.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Parul este afectat de folosirea chimicalelor si a placii de par. Uleiul de ricin chiar da roade, doar ac trebuie folosit macar o data la doua zile si macar 5-6 luni fara cea mai mica pauza pentru a incepe sa ase vada efectele. Nu vei vedea nici un efect cel putin trei luni de utilizare corecta. Tunsul zero nu determina indesirea parului, dar te poate ajuta sa scapi de parul degradat, permitand regenerarea acestuia. Calculeaza ca pentru fiecare zi de utilizare a fixativului si placii e neoie, in medie, de 3 zile pentru regenerarea parului si ai rabdare

| Pardelian a răspuns:

Bun venit in clubul cheliosilor care se tund zero si unde vei ramane tot restul vietii in ciuda reclamelor la solutii minune de crestere a parului

| Gabriel123GabrielRed explică:

Mai am o intrebare, deoarece sunt sigur ca din cauza chimicalelor parul meu a devenit mai rar, daca de exemplu, la inceputul verii ma rad in cap si timp de 3 luni ma. dau cu ulei de ricin si imi rad parul de aproximativ 3 ori in acele 3 luni nu este posibila regenerarea si indesirea parului si sa am parul cel putin la fel de des ca si inainte sa ma dau cu placa sau cu foxativul?