| AlexAlexander23 a întrebat:

Buna seara TPU, vreau sa va intreb si eu ceva.Am 17 ani si am o greutate de 70 kg. Dupa mine pot spune ca am o greutate destul de buna deoarece am o inaltime de 1.79 cm.Deci la varsta mea si inaltimea mea credeti ca este bine cat am in greutate.

Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, este bine ce greutate ai!

Ai greutate NORMALĂ; iar greutatea ta IDEALĂ ar trebui să fie de 71 kg - vezi linkul :
http://www.dietetik.ro/......calculator

Deci, ai chiar cu 1 kg mai puţin decât greutatea IDEALĂ, aşa că, este perfect!

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Bună,
E chiar greutatea perfecta.
Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| AlexandraMihaelaCirtita a răspuns:

Greutatea ta este perfectă, pentru că din câte ştiu eu (înălţimea-10) corespunde kilogramelor perfecte! Deci tu cum ai aproape 1:80-10=70 kg este perfect. Şi vârsta de asemenea.

| emanuelaro a răspuns:

Eu cred ca da big grin