| incandescentul a întrebat:

Buna Seara TPU,
Am si eu nevoie de niste sfaturi din partea voastra!
Am varsta de 17 ani proaspat implinita si o inaltime de 1.85 m. Am 80 de kg dar arat destul de slabut, as dori de la voi un sfat cum as putea sa fac pentru a avea o constructie "mai cu forme" deoarece inaltimea o cere. Nam de gand sa introduc in mine fel de fel de prostii. As dori un sfat de la voi, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| incandescentul explică:

Am uitat sa precizez ca sunt de profesie Fotbalist big grin

| zuzapitika a răspuns:

Sallbig grin sunt mai multe moduri de a te mentine in forma si de ati scoate formele in evidentahappy ai putea face joghing in parc dar nu in tricou subtire si pantaloni scurti. e de preferat un trening de fas.sau poti face sala de fitnnes ori sa te apuci de un sport de performanta. gen handbal sau inotbig grinsi de ce nu poate chiar volei.ai inaltimea potrivit.dar daca nu ai probleme cu inima sau cu sistemul respirator poti face alegebig grinsi te alegi cu un corp de invidiate atletismbig grinai de unde alege si in plus vei avea un corp de invidiat

| ShiftyIsXtreme a răspuns:

Du-te la sala tongue e varsta potrivita pentru astastraight face

| geany550 a răspuns:

Sari de la 4 dupa aia o sa vezi diferente majore mai ales la picioarebig grin

| Maria1960 a răspuns:

Fa sport si nu te gandi ca esti slab. Mananca rational si nu te ingrasa. Dupa parerea mea nu esti slab. Tinerii trebuie sa aiba atatea kilograme cat este inaltimea peste un metru cu cateva kilograme mai putin. Pe net sunt siteuri unde-ti poti calcula greutatea ideala functie de varsta. Cuta!