| denismaria92 a întrebat:

Buna seara tuturor. De dimineata m-a trezit o durere de burta ingrozitoare. De fapt mai mult ma intepa. Ce pot sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Astfel de dureri si fac aparitia si cand o mâncare iti cade greu la stomac, poate ai mâncat ceva ce nu ti-a priit seara. Atunci se intampla sa ai si greata. Dacă iei un Debridat sau un Mezim Forte trece intr-o clipă. Sanatate muultă si ai grijă de tine.

14 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

O sarcină, o peritonită, o apendicită, o pancreatită, o hepatită, un ulcer, pietre la vezica biliară, etc. mergi foarte urgent la medic să te consulte și să faci și niște analize și să îți zică ăla.

| denismaria92 explică (pentru MMihai):

O sa merg sa imi spuna "ala".

| denismaria92 explică:

Capcauni...

| MineIsLikeABridge a răspuns:

Crampe persistente happy sau o constipare, mai mult nu poti sa ai decat sa fii vreun caz special de cestio ce, bft nu e mare chestie

| LifeIsNotPerfect a răspuns:

Depinde poate ai avut o durere de stomac sau crampe.
nu cred ca trebuie sa-ti faci multe griji
Ia o pastila care sa faca durerea sa treaca si daca nu trece pana maine ar trebui sa mergi la doctor.
Desi eu cred ca nu ai nimic big grin
Sper ca te-am ajutat

| denismaria92 explică (pentru LifeIsNotPerfect):

Ideea e ca acea durere m-a trezit si nu a tinut decat aproximativ un minut. Si da, am avut crampe.

| LifeIsNotPerfect a răspuns (pentru denismaria92):

Okbig grin oricum sper sa te faci bine/sa nu te mai doara

| denismaria92 explică (pentru LifeIsNotPerfect):

Mersi big grin

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Cred ca ai racit.Probabil te-ai asezat pe ceva rece. Tine căldură.

| LoveNeverDies a răspuns:

Probabil e o sarcina nedorita.

| denismaria92 explică (pentru LoveNeverDies):

rolling on the floor))))))))

| LoveNeverDies a răspuns (pentru denismaria92):

Razi razi si la botez sa razibatting eyelashes

| Printza a răspuns:

Poate ai probleme cu apendicita! happy