| SaveTheNature a întrebat:

Buna seara tuturor.
Sunt baiat, am 27 de ani.
De la varsta de 19 ani incoace am avut aproape mereu greutatea de 64 de kg. In momentele bune am atins 68.kg.
Am inaltimea 1.74.
Sa ma consider slabut? normal? Merg si la sala, forta imi creste destul de repede, insa nu muschii nu cresc atat de mult precum forta.
De ex pentru exercitiile cu bara:
-la piept imping 55 kg
-la brate 40 kg
-la umeri imping 45 de kg.
-exercitiile pentru spate de obicei 70 kg.
Nu prea am grasime pe corp. Grasimea nu se pune nici atat.
Si sincer nu vreau sa bag in mine fast -food, carne grasa si alte mancaruri din astea care distrug organismul.
Ce parere aveti 27 ani, 64-65 kg, 1.74 cm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

1.74=64-68 kg.
dar cel mai mult contează să mănânci sănătos.

| 4b a răspuns:

E loc si de mai bine, da mno, ce sa faci, asta ti-e structura...traieste sanatoswinking

| pisicutzzza a răspuns:

Pai am mai citit chestii din astea. si e bine, la 1, 74 ar fi "ideala" greutatea de 64 kg. cu 10 mai putin ca inaltimea :o

| SaveTheNature explică (pentru pisicutzzza):

Deci eu am greutatea ideala? sa inteleg?

| pisicutzzza a răspuns (pentru SaveTheNature):

Cam da

| NCeausescu a răspuns:

Nu. Eu am 1.80 si 62 kg!