| 10elemente a întrebat:

Am si eu o problema cu greutatea

Am 16 ani, 1, 82m si 42-43 kg. Dupa cum vedeti pentru inaltimea pe care o am sunt slab :| si as vrea sa ma ingras dar nu "mananca fast food" ca nu vreau sa pun grasime ci musculatura sa imi fac corpul frumos. Daca puteti sa-mi dati un program de mancare/exerciti. Am inceput sa fac exerciti din astea http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/top-15-exerciti i-fara-greutati-pentru-forta-si-masa-musculara/ am inteles ca sunt mai bune exercitiile bazate pe greutatea corpului decat ganterele etc. Si cand e mai indicat sa le fac dimineata sau seara? (uni zic ca seara ca" atunci se pune mai bine")

Dau funda pentru cel mai bun rapsuns;) si scuze categoria dar este cea mai vizitata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Neo12 a răspuns:

Eu îţi propun să mergi la doctor.
Şi iubitul meu e foarte înalt şi nu se îngraşă oricât ar mânca.
Lui i-a spus că din cauza creşterii atât de mari, nu a putut lua în greutate si că s-ar putea să ia după ce se termină procesul de osificare.
Consulă medicul, cel mai bine.

9 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Mananca seara, si nu mai face sport.(pentru ingrasat). Nu trebuie sa mananci neaparat fast food. Ce zici de carne? de gratare sau prajeli? sunt destul de delicioase...si dulciuri multe..yumy

| erAss a răspuns:

Degeaba bagi in tine pana te spargi, daca corpul tau nu vrea atunci asta e si in plus daca se pune se pune colesterol pe vasele de sange si doar o sa ai probleme cu sanatatea.Dar totusi de ce nu incerci sa pui musculatura si nu grasime? Cred ca ai 50lei/luna si 1h pe zi la dispozitie sa treci pe la sala.

Acele exercitii sunt foarte bune si in unele cazuri exercitile cu greutatea corpului sunt mai bune decat cu greutati, in unele cazuri doar.Totusi daca tu reusesti sa faci frontlever, backlever, humanflag, muscle up, pistol squad si ce mai e pe acolo esti...destul de forta.

Totusi daca vrei sa pui pe tine grasime incearca sa mananci mai multe mese, nici de cum prajeli, dulciuri etc ca totusi in joc e sanatatea ta.

| LoveSleep a răspuns:

Ești foarte slab comparativ cu înălțimea pe care o ai.
Mănâncă frate. CARNE. Toată ziua bagi în tine și te duci la sală și-o să obții ceea ce-ți dorești.

| Neo12 a răspuns (pentru LoveSleep):

Degeaba mănâncă, dacă organismul lui e unul d'ăla care nu asmilează grăsimi sau e tipul de persoană care oricât ar mânca, nu se îngraşă.

| LoveSleep a răspuns (pentru Neo12):

Da, mi-am dat și eu seama de asta, voiam să completez dar n-am mai avut timp.

| Neo12 a răspuns (pentru LoveSleep):

Am înţeles.

Răspuns utilizator avertizat
| HoTSaucE a răspuns:

Incearca sa mergi la sala.3 zile pe saptamana nu cred ca te omoara si astfel vei avea si pofta de mancare, asta pot sa iti garantezlaughing
Ideea nu este sa bagi in tine ca in spital si dupa sa nu te mai poti misca sperand ca o sa te ingrasi.Incearca sa mananci si sa faci miscare ca sa te dezvolti echilibrat.
Vorbesc din propria experienta pentru ca si eu am fost slab (am 1.93).In cazul meu a fost baschetul.