| daladny a întrebat:

Urmez o scoala postliceala(specializare asistent medical generalist) si sunt indecisa in privinta sectiei pe care ma voi angaja cand voi termina..in momentul de fata sunt intre chirurgie si medicina interna, imi plac la fel de mult. Ma puteti ajuta cu cateva plusuri/minusuri.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Mai bine mergi la cardiologie pentru ca acolo este curat

| daladny explică (pentru zilog):

Din pacate spitalul la care optez nu are cardio...

| Dana2103 a răspuns:

Nu tu alegi ci specializarea te "alege" pe tine! Medicina nu e o simpla alegere