| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Vecinul meu a decedat aseară. El se știa cu astm bronșic. Familia spune că el ar fi făcut o criză de astm și nu l-ar fi ajutat nimeni( adică nu era nimeni să-l ajute acolo). Se poate să fi murit de la astm?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Se poate muri din absolut orice daca ai o anumita sensibilitate sau chiar daca nu ai.
Si da, se poate muri si din astm. Daca nu a urmat tratamentul si nu avea sprayul la el si a avut o criza se poate si muri.

1 răspuns:
| IuliaChirila14 a răspuns:

Foarte probabil ca da.