| KriTiKaL91 a întrebat:

Vreau sa incep sa fac sala, dar as vrea sa imi cumpar proteine.
Dar sa aiba cel mai multi carbohidrati pentru ca vreau sa fac o cura de ingrasare.

De exemplu la ProNutrition: ProMass are:
Proteine 13, 8g
Carbohidrați 77,12g

Dar caut un produs cu mai multi carbo
Ce imi recomandati?(doar pentru cunoscatori)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mierea si are si vitamine, de ce vrei sa te ingrasi?

| DovleacTurbat a răspuns:

Serious Mass iti ofera vreo 1500 de calorii, 50g proteina si vreo 200 sau 250 carbohidrati + grasimi nu mai stiu exact valorile nutritionale, dar le poti gasi pe internet.

| FlorinBlondu a răspuns:

Salut daca vrei sa te apuci de sala iti trebuie un Gainer, proteinele le lasi pentru mai tarziu.
http://www.myprotein.ro/......15587.html
Eu de asta am sa folosesc. 3 shake-uri pe zi, 1 de dimineata dupa masa, 1 cu o ora inainte de sala si 1 exact dupa ce termini antrenamentul. Si in orice caz nu trebuie sa inlocuiesti mesele zilnice cu astea! 3-4 mese bogate in proteine, carbo +3 shake-uri si in timp ai sa vezi diferenta.Asta e sfatul meu