| muresandan a întrebat:

Buna seara/ziua/dimineata. Mai nou am in partea dreapta unde se intalneste maxilarul cu gatul un punc maricel care ma doare de fiecare data cand misc limba sau maxilarul. Ma doare extrem de tare cancer nu cred ca ar fi findca nu am scuipat sange nici odata. As dori sa aflu cear putea fii cu ajutorul vostru si il simt si cand inghit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Ai ganglionii inflamati, si ai facut o miscare mai brusca si s-au deplasat putin din locul lor, incearca sa bei ceaiuri calde si nu mai sta cu gatul gol, puneti un fular.

4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cancer Doamne la ce te gandesti tu. Nu e amigdalita? Ori aia ori ti s-a inflat un ganglion adica exista o infectie in corp. Du-te la medic caci nu prea ai cum sa te tratezi singur pentru chestia asta, neestind exact ce ai.

| Kaℓi a răspuns:

Poate e inflamat un ganglion, du-te la medic, se trateaza. Sanatate!

| Azµre a răspuns:

De ce nu vezi un medic pentru asta?

| Deiuuuuuu a răspuns:

Nu,nu te gandii la ce e mai rau!
e posibil sa ti se fi intors si o vena, sau, daca e cumva langa ureche, probabil ai atins putin mai tare si e normal sa te doara, am patit si eu.