| Dariuspeerta a întrebat:

Sall, am o problema cu gatul. Cand inghit sau cand misc gatul puternic, simt ceva in gat, un fel de durere, de nod, numai pe partea dreapta, i-ar apoi ajunge pana in partea dreapta a piptului, langa brat. Cam de vreo zi am aceasta durere. Va rog un raspuns rapid va rog.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| viorelmmv a răspuns:

Cu siguranta este raceala, ai amigdalele inflamate, trece, bea ceaiuri calde si nu-ti face problemewinking

| Dariuspeerta explică (pentru viorelmmv):

Nu stiu daca este amigdalita, sau asa ceva, deoarece ma doare mai jos, cam mai jos de nodul lui adam, de unde incepe corpul, la terminarea gatului, iar daca ma apas acolo simt o durere, nu exagerata, dar toutsi e neplacut.

| ℓαυrıtα a răspuns:

Fugi la doctor

| deeamary a răspuns:

Du-te rapid la medic ca poate e ceva grav! crying(

| Stroe_Georgiana_1990 a răspuns:

Poate ai rosu in gat sau un nodul du-te la doctor sau la farmacie si ia sumetrolin trebuie sa il iei doar 5 zile.

| Dariuspeerta explică (pentru Stroe_Georgiana_1990):

Cum adica nod?

| Stroe_Georgiana_1990 a răspuns (pentru Dariuspeerta):

Adica o carnita care creste in corp n-ai cum so vezi si trebuie sa te duci la spital sa te taie cu cutitul si sa tio scoata roag-o pe mama ta sa se uite in gatul tau si iti zica.