| ionica_7509 a întrebat:

Buna
simt de ceva vreme( aprox 1 luna) un disconfort in partea dreapta a abdomenului, undeva deasupra apendiceleui si sub coaste, chiar pe langa muschii abdominali. initial credeam ca e apendicita dar palpandu-ma acolo in zona nu ma doare si nimic. nici asa daca ma apas in zona cu problema nu ma doare, simt doar un disconfort, as zice ca o bula de are care se tot muta ba mai sus ba mai jos, cau sa si cum as avea un nod acolo, ceva de genu. nu mai stiu ce sa fac dar deja devine enervanta situatia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Maariiaa a răspuns:

Problemele de natură medicală sunt problemele serioase care necesită consult medical. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă.
Site-ul deja îți spune că nu putem spune ce ai tu. Du-te la un medic bun și fă investigații pentru că poate fi ceva rău. Sănătatea este cel mai de preț lucru!

Numai bine.

| CoquineNoire a răspuns:

Poate ai o problema cu bila.
un control la medic!