| Unbearable a întrebat:

Stiti daca ceaiul verde este contraindicat copiilor in varsta de 13-14 ani? Am auzit ca este foarte bun, sanatos. Poate afecta cu ceva avand in vedere ca vreau sa slabesc mai repede? Multumesc anticipat!

kiss.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Christina_3780 a răspuns:

Buna.eu beau ceai verde de la varsta de 14 ani si acum am 17. Ajuta la o digestie mai buna si vei urina foarte mult. Dupa parerea mea orice persoana de orice varsta poate bea ceai verde. Dar ai grija ca creeaza dependenta.Eu am ajuns sa beau 4 cani pe zi de la 2/zi. Poti bea dimineata o cana si una seara dar nu inainte de culcare pentru a te duce la toaleta daca este nevoie si in cure de cate 2 luni cu pauza tot de atat timp.Impreuna cu cateva exercitii si cu o dieta echilibrata poti slabi mult. Sper ca ti-am fost de folos cu ceva.

5 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Nu-ti recomand, pare o gaselnita comerciala. Foloseste plante romanesti, potrivite pentru afectiunea ta. Cu putina rabdare, gasesti pe google. Eu am mai multa incredere in urzica, soc, busuioc, sinziene...

| Lady.Love a răspuns:

Este de 3-4 ori mai puternic decat cafeaua, se poate folosi la cura de slabire dar cu precautie mai ales ca esti in perioada de crestere si ai un metabolism haotic.
Sper ca te-am putut ajuta!

| GaByTzU_5045 a răspuns:

Interzis nu incerca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Eu am 13 ani si beau ceai verde de putin timp cam de 2 saptamani, dar pot sa-ti zic ca este foarte bun. Si eu vreau sa slabesc mai repede de aceea am inceput sa-l consum. Pana acum nu m-a afectat cu nimic deci cred ca si tu poti sa-l consumi. Dar iti recomand sa nu-l bei dupa 17:00-18:00 seara pentru ca s-ar putea sa-ti provoace insomnie. Mult noroc!

| iulli21 a răspuns:

In principiu... da, este contraindicat.