| alice1136 a întrebat:

Stiti vreo cura de slabire care sa fie intr-adevar eficienta? Am 1, 65 m si 41 kg...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KaterinaPetrova a răspuns:

Si sincer e f bine ca te-ai ingrasat.nu te mai lua dupa ochii lumii hei.o sa ajungi sa te imbolnavesti si poate ca nu o sa ti mai treaca.o femeie trebuie sa aiba si ea formewinking nici nu vreau sa mi imaginez cum arati de slaba.mi se zbarleste pielealaughing boala aaceasta s.n ANOREXIE.happy si nu o sa ajungi bine cu eahappy

14 răspunsuri:
| KaterinaPetrova a răspuns:

Saraca...grasa esti...oh go on eu cred ca esti nebagata in seama

| KaterinaPetrova a răspuns:

ESTI SUBPONDERAL
(ai o greutate prea mica pentru inaltimea ta)

Greutatea ta trebuie sa se incadreze intre 54.5 si 68.1 kg

| Unbearable a răspuns:

Esti buna asa, desi ar trebui sa mai pui carnita pe tine, nu sa devii anorexica. thinking
La o inaltime de 1, 65, corect, normal si sanatos ar fi fost sa ai 55 de kg. Bafta!

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Wtf?!
Ti-ar trebui o cura de indrasare, nu de slabire.
Eu am 1, 66 si 59 de kg si nu ma plang. straight face

| missGirlDeea a răspuns:

Esti destul de normala, de ce sa slabesti?

| OnutsaXD a răspuns:

Esti numai bine eu am o prietena are 50 kg si 1, 64-1, 65 si nu e grasa sici macar putin, tu esti foarte bine la kilograme dar daca ai celulita sau burtica, poti sa le dai jos prin alegare(chiar functioneaza la celulita) si abdomene

| laryyssaa a răspuns:

Fata mea, la inaltimea ta esti fff slaba, tu de unde vrei sa mai slabesti?

| Christyannna a răspuns:

Nu ai de ce sa slabesti la 41 de KG e perfect.

| alice1136 explică:

Pai...da,dar la inceputul verii aveam 38 kg si multe fete au zis ca m-am ingrasat...si le dau dreptate.Mi-am dat seama ca infometarea nu e o solutie dupa ce am ajuns la spital intampinata cu o tona de medicamente.Cineva mi-a recomandat dieta balerinei http://www.infoslabire.ro/......pe-zi.html e intr-adevar eficienta? :-?

| alice1136 explică:

@LocaPeople, merci pentru linkwinking si...da e adevarat ca vreau sa slabesc mai mult de ochii lumii dar...cred ca ai dreptatewinking nu-i poti multumi pe toti big grin

| enduro a răspuns:

Dieta cu supa de varza este deja faimoasa printre amatorii dietelor. Un motiv ar fi acela ca este chiar eficienta. Putinele sunt persoanele care au tinut acest regim si nu au slabit. Este foarte buna ca metoda de dezintoxicare a organismului si de slabire rapida.

Regimul nu trebuie sa dureze mai mult de sapte zile, pentru ca este unul hipocaloric ce poate provoca divers ecarente in organism. Unele persoane se pot simti slabite, nervoase si lipsite de energie. Daca aceste simptome sunt grave trebuie renuntat la dieta si revenit la o alimentatie normala.

Cum preparam supa de varza?
Ai nevoie de:
varza tocata
ceapa
rosii
ardei gras
telina
morcovi
fasole verde
marar, patrunjel
Legumele se pun intr-o oala cu apa, iar cand supa incepe sa fiarba se adauga mararul si patrunjelul, dupa care se lasa la foc mic timp de 10 minute.

Iata ce vei manca in cele sapte zile ale dietei:
Ziua 1
Supa de varza in orice cantitate si oricand apare senzatia de foame
Fructe in orice cantitate, dar fara banana.
Ziua 2
Supa de varza in orice cantitate.
Legume fierte sau proaspete, in afara de fasole uscata, mazare, porumb.
Un cartof copt cu unt, la cina.
Ziua 3
Supa de varza in orice cantitate.
Fructe silegume in orice cantitate, in afara de cartofi cele mentionate la zilele 1 si 2.
Ziua 4
Supa de varza in orice cantitate.
Banane, cel mult opt.
Lapte degresat in orice cantitate. Aceasta zi este menita sa-ti potoleasca pofta de dulciuri.
Ziua 5
Supa de varza in orice cantitate
300-500 de grame de carne de vita sau pui (fara piele!) fiarta sau la gratar
Ziua 6
Supa de varza in orice cantitate
Legume, in afara de cele mentionate la ziua 2
300-500 de grame de carne slaba, fiarta sau la gratar.
Ziua 7
Supa de varza in orice cantitate
Legume, in afara de cele mentionate la ziua 2.
Orez fiert.

Pe tot parcursul dietei se poate bea cafea sau ceai neidulcite sau indulcite cu zaharina. In zilele in care se mananca fructe se pot bea si sucuri naturale din fructe. La fel si in cazul legumelor. Nu se mananca paine, nu se beau sucuri, alcool sau apa minerala carbogazoasa. Este recomandat ca in fiecare zi sa se bea cel putin doi litri de apa plata. Pe parcursul dietei se ia un supliment cu multivitamine.

In saptamanile de dupa dieta se revine la o alimentatie diversificata dar hipocalorica, pentru a inlatura efectul eu-eu.
Succes!

| cretzulycy a răspuns:

:O:O:O cine nu ar vrea sa fie ca tine?! esti slaba!

| JasperJ a răspuns:

Dimpotriva, esti prea slaba.